Kurumsal

Kurumsal

Polinet A.Ş. - Plastik File Üretimi
Vizyonumuz

Daima yeni ve kaliteli ürünleri, tüketicinin isteği doğrultusunda en iyi şartlarda ve minimum sürede sağlamaktır.

Misyonumuz

Plastik ambalaj sektöründe gelişmeyi ve büyümeyi kendine hedef edinerek, tecrübeli kadromuzla istikrarlı ve güvenli bir şekilde ilerlemekteyiz. ''Kalite daima güven, güven; daima kaliteli müşteri potansiyeli'' ilkesiyle, Polinet kaliteyi her zaman kendine bir görev edinmiştir.

POLİNET A.Ş.

Şirketimiz 1972 yılında İstanbul Bağcılar’daki imalathanesinde çok kıymetli Babamız Çağdan MERTER önderliğinde, plastik enjeksiyon ve extruder makineleri imalatı, tamiri, bakım ve onarımı amaçlı kurulmuş bir şahıs firmasıydı. Bu tip işlerle uğraşırken Plastik File, Extrude File makineleri ve bu makinelerin kalıplarını da imal etmek işlerimiz arasında idi. Zaman zaman ürettiğimiz makine parçalarının korunması amacı ile plastik file temin etmek istediğimizde, bulabildiğimiz ürünlerin oldukça kalitesiz ve dayanıksız olduğunu gördük ve şuna kanaat getirdik ki; plastik file imalatı Türkiye’de büyük olasılıkla çok ilgi çeken bir konu olmamış ya da üretimi çok problemli olduğu için imalatçılar konuya pek sıcak bakmamış. 

Bu konunun boşluğu açıkça ortadaydı. Ülkemizin istihdama çok ihtiyacı olduğu şu zamanda, yerli malı kullanmak ve buna teşvik etmek, ülke menfaati olduğu kanaati firma olarak bizde ön plana çıktı. 

Bu düşünceyi gerçekleştirebilmek adına 2004 yılında POLİNET PAKETLEME ÇÖZÜMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.’ ni kurduk.1650 m2 lik Fabrikamızda POLİNET FİLE markası altında birçok sektöre, %100 yerli, kendi üretimimiz makineler ile %100 orijinal ham madde kullanarak, dünya normlarında extrude file, plastik file üretmeye başladık. Ve her geçen gün firmamız ürün çeşidini, en önemlisi ürün kalitesini arttırmaktadır. 

Firmamızın amacı yerli, kaliteli, ekonomik ve dayanıklı malları tüketiciye sunmaktır. Tüketiciden beklentimiz ise yerli üretime ilgisinin artması ve yerli sanayicinin bu anlamda desteklenmesidir. Polinet File olarak ülkemizde konu ile ilgili müteşebbislere iyi örnek olduğumuz kanaatindeyiz. Ülke menfaatlerini ön planda tutarak bu işe gönül veren, yabancı marka ve firmalarla mücadele eden tüm üreticilerimize de başarılar diliyoruz. 

Ülkemizin raflarında yabancının yanında yerli ürünleri, düzgün, kaliteli ve onlarla yarışır şekilde görmek Türk insanının tarihinden gelen mücadeleci ruhunun sanayiye de yansımasının bir örneğidir. 

Türk insanının sanayi ve kalkınma konusunda da büyük savaşlar vererek zaferler kazanacağından hiçbir zaman kuşkumuz olmadı, olmayacaktır da… 

SAYGILARIMIZLA
POLİNET PAKETLEME ÇÖZÜMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.